Remont łazienki – stwórz z niej salon łazienkowy

W starych mieszkaniach i domach bardzo często spotykamy się z dwoma malutkimi pomieszczeniami – osobną łazienką i osobną toaletą. Każde z tych pomieszczeń jest tak małych rozmiarów, że w praktyce bardziej przypomina dużą szafę niż pokój w domu. Planując remont łazienki, warto zdecydować się na połączenie tych dwóch pomieszczeń, dzięki czemu możemy uzyskać coś na wzór salonu łazienkowego – miejsca z większą przestrzenią, pełniącego wielofunkcyjną rolę .

Plusy salonu łazienkowego

Niebywałym plusem jest przestrzeń. W dawnym budownictwie zarówno toaleta jak i łazienka były tworzone w taki sposób, aby zajmowały tylko i wyłącznie niezbędne minimum przestrzenne. W konsekwencji pomieszczenia łazienkowe były tak małe, że człowiek wchodził do niego, niby miał wszystko pod ręką, ale nie był w stanie zrobić żadnego ruchu, odwrócić się czy sięgnąć po coś. Najczęściej mini łazienka i mini toaleta to pomieszczenia znajdujące się zaraz koło siebie, dzięki temu możemy pokusić się o ich połączenie.

Co zyskujemy? Przed wszystkim wyżej wspomnianą przestrzeń. Dodatkowym argumentem za jest możliwość stworzenia pomieszczenia wielofunkcyjnego. W łazience nie dość, że będziemy mieli toaletę, prysznic, wannę, pralkę to jeszcze będziemy mogli pokusić się o umieszczenie tam mebli a w nich dodatkowych ręczników, a także koszy na brudne ubrania.

Wady salonu łazienkowego

Wadą przebudowy łazienki jest … sama jej przebudowa! Zarówno mini toaleta jak i mini łazienka to pomieszczenia zawierające instalacje wodno-kanalizacyjne, w czasie przebudowy czekać nas będzie zmiana całej struktury tych instalacji. Nie obędzie się to bez firmy specjalnej firmy która wykona taki właśnie remont łazienki. Kolejną wadą takiego rozwiązania jest to, że nie będziemy mogli skorzystać z toalety w czasie gdy ktoś inny bierze kąpiel czy prysznic.

Razem czy osobno?

Jak więc lepiej wykorzystać domową przestrzeń? Dwa małe osobne pomieszczenia łazienkowe, czy jedno duże jako taki „salon łazienkowy”. W moim mniemaniu salon łazienkowy to znacznie lepsza opcja – zyskujemy masę miejsca, mamy dodatkową przestrzeń na schowanie różnych rzeczy do higieny lub czyszczenia, a także nie musimy rano biegać po pomieszczeniach żeby załatwić wszystkie nasze potrzeby.