Własny biznes – sklep zoologiczny

Dzisiejszy sklep zoologiczny w niewielkim stopniu przypomina te sprzed kilkunastu lat. Jeszcze 10-20 lat temu egzotycznym zwierzęciem była papuga lub duży pająk. Obecnie bez problemu można kupić małpę, węża czy dużego gada. Klienci nie zadowalają się znanymi gatunkami, coraz częściej szukają egzotycznych, chcąc specjalizować się w ich hodowli.

Dlatego też, prowadząc sklep zoologiczny, należy przygotować się na pełnienie roli pośrednika, który zbiera zamówienia i stara się je zrealizować. Zoologia to obecnie wielki rynek, na świecie a także w naszym kraju, istnieje cała sieć hurtowni i dostarczycieli zwierząt. Dzisiaj bez większych problemów (o ile nie jest to gatunek chroniony) możemy stać się posiadaczem kameleona, czarnej wdowy czy małpiatki. Można kupić nawet tak egzotyczne gatunki, jak piranie czy kałamarnice.

Oczywiście, sklep zoologiczny to nie tylko zwierzęta. Oferta tego typu punktów jest bardzo bogata, obejmuje również różnego rodzaju akcesoria, karmy, leki czy środki pozwalające na dbanie o higienę naszych pupili. Na rynku dostępnych jest dziesiątki tysięcy tego typu produktów, sklepy zoologiczne to swego rodzaju markety. Klient może wybierać z wielu ofert, w większym mieście bez problemu może hodować każdy gatunek.

Ceny zwierząt w sklepie zoologicznym – korzystajmy

W ostatnich latach sklepy zoologiczne przeżywają niespotykany rozwój. W każdym mieście, nawet tym mniejszym, istnieje tego typu punkt. Społeczeństwo bogaci się, coraz więcej osób wydaje pieniądze na swoje hobby. Często jest nim zoologia lub po prostu miłość do danego gatunku zwierząt. Oczywiście prym wiodą posiadacze psów i kotów, jednak coraz częściej można spotkać osoby mające w domach różnego rodzaju płazy, owady czy nawet gady.

Sklep zoologiczny to doskonały biznes, pokazuje to porównanie cen na przestrzeni lat. Widoczny jest stopniowy, choć niewielki, wzrost cen zwierząt. Proces ten spowodowany jest tym, że pojawiają się w Polsce gatunki egzotyczne. Nie są to już papugi czy pająki ale na przykład małpy, kameleony i tropikalne pająki. Ich transport z krajów afrykańskich czy południowoamerykańskich kosztuje dużo więcej, niż sprowadzenie gatunków z hodowli europejskich. Duży wpływ na wysokość cen mają również cła i inne opłaty, które są sukcesywnie podwyższane. Poszczególne kraje i organizacje międzynarodowe chcą w ten sposób ograniczać nielegalny rynek handlu zwierzętami.

Warto dodać, że nawet nasze rodzime gatunki kosztują coraz więcej. Sklep zoologiczny to, oprócz egzotycznych zwierząt, także psy i koty. Jednak widoczne jest przesunięcie klientów do droższych, unikalnych ras, co wiąże się z większym zyskiem.