Cudze chwalicie, swego nie znacie – wakacje w Gdańsku

Cudze chwalicie, swego nie znacie! To dawne przysłowie ma znaczne zastosowanie w preferencjach Polaków dotyczących planowania wyjazdów i urlopów. Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się wczasy za granicą. Długo na pierwszym miejscu był Egipt i Tunezja, jednak niestabilna sytuacja polityczna sprawiła, że turyści zaczęli omijać z daleka te tereny. Na popularności więc zyskały inne kraje jak Hiszpania czy Włochy. Wielu urlopowiczów twierdzi, że wczasy za granicą to pewna pogoda i mnóstwo atrakcji. Dlatego czekając na wakacje szukamy biur podróży, które oferują odpoczynek w innych krajach a nawet na innych kontynentach. Coraz częściej zapominamy o naszym pięknym polskim morzu.

Uroki Gdańska

Gdańsk to jedno z najstarszych miast w naszym kraju, które cieszy się ponad tysiącami lat tradycji. Jest to miasto królewskie i handlowe, pełne zabytków i miejsc kultury. Wielbiciele sztuki na pewno nie będą się tu nudzić Można odwiedzić tu aż siedem teatrów, filharmonię i operę. Aby przestudiować historię miasta można zwiedzić liczne muzea. To miasto żyje naprawdę głośno.

Co roku organizowanych jest tu wiele festiwali, miedzy innymi Festiwal Szekspirowski. Gdańsk pretenduje do miana Europejskiej stolicy kultury w 2016 roku. Szczególnie w sierpniu można spotkać tu wielu turystów, gdyż organizowany jest co roku jarmark Dominikański. Głównym punktem miasta jest fontanna Neptuna. Turyści nie mogą ominąć także wytwórni czekoladek, by osłodzić sobie długie zwiedzanie miasta. Gdańsk prowadzi także bardzo bogate życie nocne.

Popularność tego miasta sprawiła, iż można znaleźć tu hotele na każda kieszeń. Mogą to być zarówno ekskluzywne apartamenty jak i hostele czy schroniska. Bilety lotnicze do Gdańska można kupić z wielu Polskich miast.