Programy komputerowe dla początkujących projektantów

O ile zatrudnianie projektanta wnętrz staje się również w naszym kraju coraz popularniejsze to również coraz częściej chcemy samodzielnie projektować wnętrza swoich domów i mieszkań, a nie jest to wcale takie proste.

Możemy oczywiście rozrysować sobie projekt na kartce, wyobrazić w głowie albo użyć prostego programu komputerowego. Oczywiście jest to możliwe jedynie dla osób obeznanych z obsługą komputera w stopniu ponad podstawowym.

Jednakże korzystanie z zaawansowanego programu nie jest wcale proste. Nawet powiem, że wykonanie samodzielnie projektu w zaawansowanym programie graficznym przez amatora nie znającego się na tym jest realnie nieosiągalne.

Profesjonaliści wykonujący wizualizacje korzystają zwykle z zaawansowanego softu, który wymaga od użytkownika na prawdę sporej wiedzy i znajomości danego programu komputerowego.

Czy istnieją programy komputerowe, z którymi poradzi sobie amator?

Zacznę od tego może, że dla totalnego laika, nawet okrojony z funkcji prosty program komputerowy do tworzenia wizualizacji będzie raczej dosyć trudny do rozgryzienia.

Z takich wydaje mi się dość prostych, które ostatnio przeglądałem mógłbym tu wskazać kilka przykładów:

  • IKEA Home Planner – prosty od znanej wszystkim Ikei
  • Sweet Home 3D
  • Flexa 3D
  • ALNO Kitchen Planner – do kuchni
  • Jeśli chodzi o łazienkowe to jest ich dość mało – ale jak się poszuka to też można znaleźć jakieś ciekawe

Do obsługi takich programów wystarczy teoretycznie posiadać podstawową umiejętność obsługi komputera, posiadając ją możemy próbować zaplanować czy zaprojektować własne wnętrze – a jest to całkiem fajna zabawa. Niektóre firmy komputerowe oferują szkolenie w formie kursu obsługi niektórych popularnych programów, także jak komuś to się podoba to może także po takim kursie spróbować własnych sił w zawodzie.