Sińce pod oczami. Jak skutecznie się ich pozbyć?

sińce pod oczami

Sińce pod oczami to problem nie tylko natury zdrowotnej, ale i estetycznej. Mogą być wywołane wieloma czynnikami, związanymi zarówno ze stylem życia, jak i stanem zdrowia. Jeżeli domowe sposoby ich zwalczania nie skutkują, warto skorzystać z zabiegów, jakie ma do zaoferowania na przykład klinika medycyny estetycznej w Radomiu.

Jakie są przyczyny powstawania sińców pod oczami?

W pierwszej kolejności warto wskazać, jakie są potencjalne przyczyny występowania sińców pod oczami. Mogą być one spowodowane zarówno czynnikami zewnętrznymi, takimi jak niewystarczająca ilość snu, lub czynnikami genetycznymi bądź zdrowotnymi. Niektóre osoby mogą być zwyczajnie bardziej podatne na ich powstawanie z powodu cienkiej i delikatnej skóry.

Do występowania cieni pod oczami może przyczynić się też niezdrowa dieta, styl życia, a także alergie. Przemęczenia, odwodnienie i stres również nie wpływają korzystnie na wygląd skóry wokół oczu.

Domowe sposoby zwalczania sińców pod oczami

Jeżeli cienie pod oczami są efektem zmęczenia i stylu życia, w pierwszej kolejności należy zadbać o jakość snu, odpowiednią dietę oraz nawodnienie organizmu. Na rynku dostępnych jest też szeroki wybór kremów, które pomagają zmniejszyć widoczność sińców. Należy jednak pamiętać, że ich skuteczność będzie wyższa, jeżeli będą stosowanie równolegle ze zmianą stylu życia.

Na zmniejszenie opuchlizny wokół oczu pomaga też okład z czarnej herbaty bądź plasterki ogórka przyłożone na powieki. Po nieprzespanej nocy dobrze sprawdzą się zaś maseczki z żelem, które przechowuje się w lodówce. Dzięki nim zwężają się naczynia limfatyczne i krwionośne, co zmniejsza obrzęk wokół oczu. Pomóc może również delikatny masaż skóry, wykonywany od strony wewnętrznej oka, do zewnętrznej.

Zabiegi medycyny estetycznej

Domowe metody nie zawsze okazują się skuteczne w zwalczaniu sińców pod oczami. Alternatywą mogą być profesjonalne zabiegi. Ma je w swojej ofercie niejedna klinika medycyny estetycznej. Radom, Kraków, Warszawa – w większości polskich miast można skorzystać z tego typu usług.

Medycyna estetyczna oferuje różnego typu, nieinwazyjne zabiegi niwelujące cienie wokół oczu. Dobre rezultaty przynosi m.in. fibryna bogatopłytkowa, zabiegi z wykorzystaniem lasera, mezoterapia igłowa, a także iniekcje z kwasem hialuronowym. Metoda zawsze powinna być wybrana po konsultacji ze specjalistą, który dobierze ją w oparciu o nasilenie problemu oraz jego przyczyny.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych, można zastosować kilka różnych zabiegów. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zadowalający efekt, w większości przypadków konieczne jest ich kilkukrotne powtórzenie.

Podsumowując, istnieje wiele metod zwalczania sińców pod oczami. Można wypróbować domowe sposoby, jednak jeżeli problem utrzymuje się dłuższy czas, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Klinika medycyny estetycznej w Radomiu ma do zaoferowania wiele skutecznych zabiegów poprawiających wygląd skóry wokół oczu.