Ślub i fotografia ślubna. Odpowiedni fotograf dla pary młodej

Zdecydowanie nie ma nic piękniejszego w życiu niż znaleźć swoją drugą połówkę, z którą będzie się w życiu dzielić dobre oraz te złe chwile. Miłość jest uczuciem nie do opisania. Nie jesteśmy w stanie do końca wyrazić uczucia, jakim darzy się drugą osobę.

To niesamowite, kiedy dwójka ludzi odnajduje się w dzisiejszym świecie i obiecuje być ze sobą, do ostatnich dni swojego życia. To właśnie dla takich chwil rodzi się człowiek. Łatwiej przez życie iść w parze, niżeli osobno, ponieważ wspólnie można zwyciężyć najgorsze trudności, cieszyć się najmniejszymi rzeczami życia codziennego. Ślub stanowi zaledwie przypieczętowanie pewnej relacji, którą już wcześniej umocniła miłość.

Fotografia ślubna – czy warto?

Ślub to chyba jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Ten dzień należy zachować w swoim sercu, a także szczególnie uwiecznić, aby można było odtworzyć tą piękną historię miłości, swoim potomkom. Zdecydowanie najlepiej oddają to zdjęcia, które można w każdej chwili wyciągnąć z zakątka domowej szuflady. Szczególnie warto zadbać o to, aby skomponować specjalny album, w którym zostaną zebrane najpiękniejsze ślubne zdjęcia. Oprócz tego, do albumu można dołączyć  ślubne zaproszenia, płatki z zasuszonego bukiety, kartki z życzeniami, symboliczną monetę na szczęście, ale również podpisy świadków bądź wszystkich zebranych gości. Właśnie dzięki takim drobiazgom, album zyska dodatkową wartość sentymentalną.

Jak wybrać odpowiedniego fotografa?

W dzisiejszych czasach, na rynku jest wielu fotografów specjalizujących się w fotografii ślubnej, przez co wybór jest bardzo duży, ale nie zawsze łatwy. Żeby móc podjąć ostateczną decyzję, należy przeanalizować wiele wyznaczników, takich jak: koszty, doświadczenie, portfolio, elastyczność i dyspozycyjność fotografa oraz to co najważniejsze – umiejętność uchwycenia szczególnych momentów, gestów, spojrzeń, emocji. Fotograf przemienia się w „niewidzialnego obserwatora” całej ceremonii ślubnej – powinien poruszać się bezszelestnie i nie zwracać na siebie szczególnej uwagi. Nie może prowokować sztucznych uśmiechów, wyreżyserowanych gestów albo nienaturalnych sytuacji. Najważniejsze jest, żeby państwo młodzi oraz ich goście czuli się swobodnie. Zazwyczaj najładniejsze zdjęcia to właśnie te, które zostały zrobione w najbardziej niespodziewanej chwili, aczkolwiek dzięki temu oddają w pełni niepowtarzalność tych momentów.

A może niezwykła sesja plenerowa?

Idei na sesję ślubną może być wiele. Z pewnością warto zadbać o to, aby mieć zdjęcia nie tylko z samej ceremonii ślubnej, ale także uwiecznić to wydarzenie w oddzielnej, dodatkowej sesji o szerszym kontekście np. odrębna sesja razem ze świadkami lub rodziną w studiu albo w plenerze. W dużej mierze zależy to od wymogów młodej pary. Niektórzy preferują proste, ponadczasowe zdjęcia ślubne, inny gustują w niespotykanych, pomysłowych sesjach. W zależności od lokalizacji może być to plener np. nad morzem – na molo, przy pięknym zachodzie słońca albo w górach – na skalistym szczycie, bądź na zielonych polanach. W ostatnim czasie popularna stała się sesja w przestrzeni miejskiej, np. na dachu wysokiego wieżowca, na tarasie starej kamienicy, na moście lub też w środku transportu miejskiego. Dzięki temu można uwiecznić niebanalną sytuację oraz niezwykłych ludzi, w ich codziennym życiu i w miejscach, w których na co dzień przebywają.

Dzisiejsza technika fotograficzna sprawiła, iż zdjęcia są znacznie lepszej jakości, a ich obróbka może być realizowana na wiele sposobów. Niektórzy preferują standardową fotografię czarno – białą, są też osoby, które gustują w ponadczasowych sepiach, a jeszcze inni życzą sobie zdjęcia o bardzo żywych oraz wyraźnych kolorach. Można także skompilować te koncepcje, zamawiając pełno przekrojowy zestaw wszystkich rodzajów fotografii. Wówczas jedno wydarzenie zostanie przedstawione na trzy odmienne sposoby, które z pewnością usatysfakcjonują najbardziej wymagającą parę.