Fotograf na ślub – trudny wybór

Ceremonia ślubu jest tak ważnym momentem w życiu młodego człowieka, iż nie może się obyć bez pamiątkowych fotografii. Obecnie rynek fotografii ślubnej jest pełen różnych fotografów, a koszta związane z ich zatrudnieniem mocno się różnią – to bardzo utrudnia wybór. W tym artykule postaram się przybliżyć Państwu jak dokonać tego bardzo ważnego wyboru i na co zwracać uwagę aby nie dać się oszukać.

Zazwyczaj pierwszą rzeczą na którą zwracają uwagę przyszli państwo młodzi jest cena zatrudnienia fotografa ślubnego. Są one naprawdę różne, a fotografowie oferują usługi bardzo różniące się jakością. Spójrzmy prawdzie w oczy: dobrego fotografa nie znajdziemy za mniej niż około 1300zł. Dlaczego – pytacie? Profesjonalny fotograf ślubny potrzebuje odpowiedniego i drogiego sprzętu fotograficznego – co najmniej dwóch aparatów, wielu obiektywów i innego sprzętu, i po prostu fotografowanie za mniej nie było by opłacalne, a co więcej przynosiłoby fotografowi same straty.

Następnym nierzadko zadawanym pytaniem na pewno jest to sposób wyszukania fotografa ślubnego. Większość par decyduje się na wybór fotografa przez www, szukając np.: fotografia ślubna czy zdjęcia ślubne w wyszukiwarce. Inną też popularną drogą znalezienia fotografa jest fotograf zauważony na innym ślubie czy też polecony przez znajomych nowożeńców – na pewno byliście na wielu ślubach, popytajcie się jak tam sprawował się fotograf, czy warto go zatrudnić itp.

Musicie pamiętać też o tym, że najlepsi fotografowie są bardzo rozchwytywani i ich terminarze pękają w szwach, najczęściej są oni obstawieni na rok z góry – jeśli chcecie mieć fotografa który wam odpowiada musicie o niego zadbać odpowiednio wcześniej! Jako ostatnie pozostaje jeszcze podpisanie umowy: tą trzeba podpisać i jeśli fotograf ślubny nie proponuje jej podpisania to znaczy, iż coś na pewno jest nie tak. Lecz gdy ją spiszecie, powinna ona opisywać obszernie zakres obowiązków fotografa – nie dajcie się oszukać, umowa wiąże Was i fotografa prawnie – przeczytajcie ją dokładnie przed podpisaniem.

Jeśli przeczytaliście ten artykuł już wiecie jak szukać fotografa ślubnego i na co zwracać uwagę przy wyborze osoby robiącej dla Was fotografie na ślubie.