Tanie podróże, czyli Kambodża – idealne państwo na wakacje / urlop

Położona w Azji Kambodża to kraj idealny na rozpoczęcie przygody z podróżowaniem. Z wakacji w Kambodży zadowolony będzie zarówno turysta nastawiony na zwiedzanie zabytków, jak i szukający przygód backpacker.

Hotele i noclegi są tam stosunkowo tanie, a jedzenie i usługi turystyczne są oczywiście tańsze niż w Polsce. Dlatego właśnie to Państwo zachwyca. Jest to idealne miejsce na urlop, krótkie podróże czy dłuższe wakacje.

Kambodża (albo Królestwo Kambodży) położona jest na Półwyspie Indochińskim, w południowo wschodnie Azji. W bardzo dogodnym dla podróżników miejscu, graniczy bowiem z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Planując podróż do Azji można więc tak ułożyć sobie trasę, by za jednym zamachem zwiedzić, jesli nie wszystkie, to przynajmniej dwa z tych ciekawych krajów.

Udogodnieniem w tak zaplanowanej podróżny będzie też fakt, że sama Kambodża to kraj stosunkowo mały. Żeby przedostać się ze wschodu na zachód wystarczy jeden, góra dwa dni.

3 najbardziej oblegane przez turystów miejsca w Kambodży

Przemysł turystyczny w Kambodży ma się doskonale. Dla jej mieszkańców to przede wszystkim przynoszący coraz więcej pieniędzy biznes. W trakcie podróży po Kambodży przez cały czas natykać się więc będziecie na innych trampów, turystów czy backpackerów, przemierzających Azję z plecakiem i kilkoma dolarami w kieszeni.

Gdzie w Kambodży będzie ich najwięcej? Oto trzy miejsca oblegane przez zachodnich turystów:

  • kompleks Angkor, w skład którego wchodzi słynna świątynia Angkor Wat, miasto Angkor Thom i świątynia Banteay Srei.  Żeby dostać się tutaj najlepiej za bazę wypadową obrać miasto Siem Rap
  • stolica Kambodży – Phnom Penh, w której nie brakuje atrakcji turystycznych. Wśród najbardziej znanych są: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Szmaragdowy Budda oraz owiane zła sławą Pola Śmierci i więzienie Tuol Sleng
  • kurort Sihanoukville położony w południowej Kambodży, nad Zatoką Tajlandzką

Pozostałe miejsca w Kambodży można uznać za mało popularne, co daje duże pole do manewru dla chcących poznać prawdziwe oblicze tego państwa.