Zdrowy styl życia – odżywianie i dieta

Zdrowe odżywiania i odpowiednia dieta są bardzo ważne w życiu każdego człowieka, szczególnie w czasach kiedy każdy goni za pieniądzem i nie ma czasu na dbanie o swoje zdrowie. A przecież jest to najcenniejsza rzecz jaką posiadamy. Wielu z nas, również ja, dawno już zapomniało o zdrowych warzywach, spacerach, graniu w piłkę z chłopakami przynajmniej raz w tygodniu, czy chodzeniu na basen z dziewczyną. Wszystko to dzieje się poprzez brak czasu i ciągłe gonienie za pieniądzem.

Nie mówię tutaj o dietach, których można znaleźć bardzo dużo na różnego rodzaju serwisach. Chodzi o umiejętne dobieranie składników do przygotowywanych posiłków. Nauczyła mnie tego moja żona. Nie można powiedzieć, że jest przeczulona na punkcie zdrowej żywności i zdrowego trybu życia, ale dba o to bardzo.

I tak na przykład zamiast zwykłej mąki tortowej używana jest w naszym domu skrobia kukurydziana. Majka używa jej do przyrządzania ciast, eliminując tym samym zbędne kalorie w słodkich produktach wykonanych samodzielnie. Skrobia kukurydziana, inaczej maizena, zawiera mniej węglowodanów, tłuszczy oraz białek, dlatego stanowi bardzo dobry zamiennik dla zwykłej mąki.

To jest tylko przykład zmian w naszym jadłospisie, które zostały wprowadzone przez moją żonę. Jako ciekawostkę powiem Wam jeszcze, że moja ukochana sama piecze nam pieczywo, kupując składniki w jednym ze sklepów internetowych oferujących całkiem niedrogie mieszanki piekarskie. Można tam kupić właśnie skrobię kukurydzianą, poza tym między innymi ksylitol, bakalie, owoce kandyzowane i suszone, otręby, różne rodzaje mąk czy zdrowe suplementy na odchudzanie. Bardzo fajna sprawa. Polecam zainteresować się takich zdrowych stylem życia.