Odchudzanie – zdrowa dieta na zrzucenie wagi

Niebezpiecznie rośnie ilość otyłych ludzi w naszym kraju. Jest to sygnał alarmowy informujący, że czas zacząć zwracać większą uwagę na to co jemy, jak łączymy potrawy i czy nie przesadzamy z węglowodanami prostymi, a także utwardzanymi tłuszczami, które są groźne dla naszego zdrowia.

Pierwsze kroki

Przede wszystkim musimy ograniczyć spożywanie fast-foodów, kalorycznych ciastek i czekolad oraz zrezygnować ze smażenia na głębokim tłuszczu. W łatwy i przyjemny sposób możemy zachować prawidłową dla nas wagę ciała. Wystarczy zmienić przyzwyczajenia żywieniowe i sposoby przygotowywania potraw. Zdaję sobie sprawę, że zmiana sposobu odżywiania wymaga wielu wyrzeczeń i walki z pokusami. Jednak będziecie zaskoczeni jak szybko uda wam się ograniczyć używanie cukrów oraz soli.

Co nowego w zdrowym odżywieniu?

Do zdrowej diety powinniśmy włączyć pełnoziarniste zboża, warzywa, owoce, białe mięso, tłuszcze roślinne zawierające kwasy omega 3 oraz węglowodany złożone zawarte właśnie w pełnoziarnistych produktach. Dla zachowania wagi dobrze jest wprowadzić do codziennej diety otręby. Istnieje wiele odmian otrąb jak otręby owsiane, pszenne, żytnie, orkiszowe. Każdy rodzaj otrąb ma nieco odmienne właściwości. Jednak wspólną zaletą otrąb jest to, że są bogate w błonnik, który działa jak miotełka i usuwa wszystkie złogi z naszych jelit. Stosowanie otrąb zapobiega zaparciom i oczyszcza organizm z toksyn. Otręby są wspaniałym dodatkiem do diety odchudzającej, gdyż oprócz swojego korzystnego działania są tanie i łatwo dostępne w każdym sklepie. Warto także dołączyć do diety pomocne suplementy na odchudzanie. W internecie można znaleźć wiele preperatów wspomagających ten proces.

Odpowiednia dieta przyczyni się nie tylko do zachowania, bądź przywrócenia odpowiedniej wagi ciała, ale sprawi, że będziemy mieli więcej energii i witalności, a także zdecydowanie zdrowszy organizm. Dieta to tylko jeden z elementów, który decyduje o naszym zdrowiu, dobrym samopoczuciu i wyglądzie.

Czynności niby oczywiste

Powinniśmy pamiętać o systematycznym ruchu takim jak długie spacery, jazda na rowerze czy pływanie – wtedy odchudzanie będzie efektywniejsze. Kiedy zadbamy już o nasze ciało, postarajmy się troszczyć o nasze myśli, emocje i duszę w czym pomocny będzie relaks, joga, medytacja, a nawet rozmowa z bliskimi nam ludźmi. Zdrowa żywność to ważny element naszego życia dlatego nie zapominajmy o rzeczach trywialnych, oczywistych i codziennych. Dobrym początkiem ku wprowadzaniu korzystnych zmian w Twoim życiu będzie wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, ale nie poprzestawaj na tym.